Share:
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NAME

FIGURES

AGAINST

GRADE

DATE

 

 

 

 

 

Vern Dewar

7 for 21

Langwarrin

B

1960

Fred Sulman

7 for 21

Officer

B

1962

George Cunningham

7 for 15

Doveton

B

1962

George Cunningham

7 for 23

Doveton

B

1964

George Cunningham

7 for 20

Unknown

B

1964

Gareth Richards

7 for 30

Upper Beaconsfield

B

1964

Ron Garth

7 for 17

Doveton

B

11.12.65

Ron Garth

7 for 8

Pakenham

B

05.02.66

George Cunningham

7 for 23

Cardinia

B

11.03.66

Alan Richards

7 for 29

Berwick Sports

C

26.02.72

Ian Johnston

7 for 11

Doveton

C

09.12.72

Ron Allan

7 for 42

Devon Meadows

B

16.12.72

Ron Allan

7 for 44

Tooradin

B

15.01.73

Ron Allan

7 for 34

Narre Hallam

B

17.03.73

Alby Milner

7 for 28

Doveton

B

05.02.77

Rik Crook

7 for 26

Heinz

C

19.11.77

Rik Crook

7 for 38

Narre Warren East

A

09.12.78

Robert Hansen

7 for 56

Lang Lang

A Res

08.03.80

Rohan Nancarrow

7 for 11

Clyde

B Res

28.11.81

Graeme Wolfe

7 for 60

Kooweerup

B

04.02.84

Peter Goodes

7 for 46

Pakenham Upper Toomuc

B

02.02.85

Rik Crook

7 for 42

Toomuc

C

19.10.85

Ron Allan

7 for 56

Lang Lang

A

08.03.87

Mark Betheras

7 for 75

Narre warren

A

14.03.87

Peter Goodes

7 for 50

Kooweerup

A

05.11.88

Hans Shykowski

7 for 60

Upper Beaconsfield

E

02.12.89

Rik Crook

7 for 20

Nar Nar Goon

D

03.03.90

Greg Jones

7 for 32

Hampton Park

D

10.11.90

Darren Vandenberghe

7 for 21

Officer

A

01.02.92

Alan Sauvarin

7 for 16

Nyora

D

19.12.92

Alan Aurisch

7 for 45

Pakenham

A

13.02.93

Ray Harder

7 for 16

Narre Warren East

C

13.02.93

Peter Goodes

7 for 32

Lang Lang

B

27.02.93

Peter Goodes

7 for 43

Merinda Park

B

13.11.93

Mick Thorpe

7 for 47

Officer

B

29.10.94

Wayne Pike

7 for 34

Hampton Park

D

21.01.95

Peter Goodes

7 for 34

Lyndhurst Vikings

B

23.11.96

Jason Nash

7 for 80

Emerald

F

21.02.98

Simon Goodes

7 for 24

Kilcunda Bass

B

14.03.98

John Martin

7 for 55

Devon Meadows

F

16.01.99

Greg Butler

7 for 13

Cardinia

F

27.02.99

Royce Landy

7 for 33

Kooweerup

B

10.02.01

Greg Butler

7 for 27

Gembrook

E

16.11.02

Jason Dodd

7 for 37

Cranbourne Meadows

B

06.12.03

Jarrod Williams

7 for 49

Cardinia

E

11.10.03

Richard Cousins

7 for 4

Merinda Park

F

17.01.04

Brad Emerson

7 for 59

Gembrook

E

01.10.05

Jason Dodd

7 for 79

Officer

A

23.12.06

Jarrod Williams

7 for 40

Upper Beaconsfield

A

16.10.07

Cameron Henry

7 for 54

Pakenham Upper Toomuc

Premier

19.02.11

Dylan Triffitt

7 for 51

Tooradin

C

10.12.11

Geoff Bliss

7 for 23

Merinda Park

B

06.12.14

Dylan Freitag

7 for 21

Silverton

Turf 2

17.12.16

Matthew O'Connor

7 for 15

Berwick

D

28.10.17

Matt Golding

7 for 41

Keysborough

Turf 3

10.03.19

Geethal Fernando

7 for 20

Narre Warren North

Turf 2 Res

26.10.19